Wei: w tym roku wojny handlowej nie będzie

aktualizacja: 19-06-2017, 13:29

W tym roku nie będzie wojny handlowej Chin z USA, ale trudno przewidywać jeśli chodzi o przyszły rok, powiedział Wei Jianguo, były chiński wiceminister handlu.

Chiny mają nadzieję, że dialog pozwoli złagodzić napięcia i osiągnąć postęp w sprawie porozumień handlowych przed wizytą prezydenta Donalda Trumpa w Chinach, powiedział Wei, który obecnie jest wiceszefem Chińskiego Centrum Międzynarodowej Wymiany Gospodarczej w Pekinie. Odnosząc się do przyszłego roku wskazał jako czynniki niepewności ścieżkę podwyżek stóp przez Fed, globalny wzrost gospodarczy, brexit, a także wzrost protekcjonizmu.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Jake Sullivan, były doradca ds. bezpieczeństwa, pracujący dla byłego wiceprezydenta Joe Bidena napisał niedawno, że „rozejm” między Chinami a USA w sprawie wymiany handlowej może okazać się nietrwały. Twierdzi, że zakończy się on kiedy prezydenta Donald Trump zorientuje się, że Chiny nie są w stanie kontrolować Korei Północnej, co miało być przyczyną złagodzenia stanowiska amerykańskiej administracji wobec „Państwa Środka”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Wei: w tym roku wojny handlowej nie będzie