Wektory

Marcin Bołtryk, Agnieszka Janas
opublikowano: 16-08-2002, 00:00

Aleksander Morozowski

40 proc. udziałów w Servisco, firmie zarządzanej przez Aleksandra Morozowskiego, odkupiła od polskich właścicieli grupa Deutsche Post. Dzięki temu poczta niemiecka jest w tej chwili właścicielem 100 proc. udziałów tej spółki. Ponadto w struktury Servisco został włączony dział Eurocargo firmy Danzas. Te posunięcia wzmocniły Servisco kapitałowo oraz organizacyjnie. Firma rozszerzyła wachlarz oferowanych przez siebie usług o spedycję międzynarodową i kompleksową obsługę celną. Servisco stało się również jednym z najsilniejszych partnerów grupy DP.

Mirosław Szynkiewicz

Prezesowi Dromadera powinęła się noga i wiele wskazuje na to, że wycieczkę zakończył w pół drogi. Szkoda. Prowadzone przez niego biuro podróży było jednym z największych w Polsce, posiadało 5 oddziałów i opinię dobrego touroperatora, specjalizującego się w organizowaniu wypoczynku w basenie Morza Śródziemnego. Jeśli spółce nie uda się rozpaczliwa ucieczka przed plajtą, pozostanie po nim wielu zawiedzionych turystów i stos kolorowych folderów. Upadek Dromadera niedobrze wróży rodzimym biurom podróży. Może obniżyć ich i tak już nieco nadszarpniętą wiarygodność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk, Agnieszka Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu