Wektory

Jacek Zalewski
11-02-2005, 00:00

Mirosław Sekuła. Prezesa Najwyższej Izby Kontroli doceniamy za zbadanie przez jego instytucję — z własnej inicjatywy — 15 lat funkcjonowania targowiska na Stadionie Dziesięciolecia, tytułowanego Jarmarkiem Europa (a tak naprawdę — Azja). „PB” mieści się o 3 minuty drogi od stadionu i nasze obserwacje potwierdzają wnioski NIK: targowisko w obecnym kształcie nadaje się tylko do likwidacji. Ale czy wykonanie takiej decyzji jest realne?

Aleksander Gudzowaty. Właściciel Bartimpexu doznał kolejnej porażki w sprawie o ochronę dóbr osobistych, wytoczonej Janowi Marii Rokicie, który w lipcu 2003 r. oznajmił na konferencji prasowej o „sprzedawaniu” Bartimpexowi ustawy o biopaliwach. Sąd apelacyjny podzielił zdanie sądu okręgowego, iż posłem PO kierowała troska o interesy skarbu państwa. Pełnomocnik Gudzowatego, Wojciech Tomczyk, oczywiście zapowiedział kasację. Na nasze wyczucie: lepiej od razu do Strasburga...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu