Wektory

jaz
14-11-2005, 00:00

Jarosław Kaczyński (Prawo i Sprawiedliwość): Ów czworokąt — składający się z części służb specjalnych, części środowisk przestępczych, części polityków i części środowisk biznesowych — mógłby trwać w najlepsze. Trzeba więc rozbić ten mechanizm, wywrócić ten stolik, zlikwidować ten układ, bo to jest pierwszy warunek zmian.

Donald Tusk (Platforma Obywatelska): Polska nie jest skazana na moherową koalicję. Jeśli nadzieja dziś jest trochę trudniejsza, to chciałbym, abyście państwo tę deklarację traktowali poważnie. Polska zasługuje na dobrą i mądrą rozmowę, a nie na koalicję niepokoju, wzajemnych słabości i braku zaufania.

Andrzej Lepper (Samoobrona): Wypowiadając, że jest wojna złodziei z barbarzyńcami, myśleliście, że barbarzyńcy zostali pokonani — a barbarzyńcy w ostatnim tygodniu pokonali was właśnie. I my się nie poddajemy i ta wojna będzie trwać nadal. Barbarzyńcy idą w dobrym kierunku, bo się rozwijają, a złodzieje się uwsteczniają.

Roman Giertych (Liga Polskich Rodzin): Mamy nadzieję, że zapowiedziana walka z koncepcją liberalną i zmiana kierunku politycznego jest początkiem końca układu Okrągłego Stołu. Mamy nadzieję, że to, co premier zapowiedział i co zrobi rząd, będzie ostatecznym odejściem od porozumienia, które stało u źródeł problemów III RP.

Wojciech Olejniczak (Sojusz Lewicy Demokratycznej): Nie poprzemy rządu, bo program jest nierealny i niespójny, bo jego zaplecze jest zadziwiające, niewiarygodne i niebezpieczne, bo jest antyeuropejski, bo siłę czerpie z panowania nad służbami specjalnymi i policją, a nie z rozwiązywania problemów.

Waldemar Pawlak (Polskie Stronnictwo Ludowe): Pan premier zwrócił się do nas o udzielenie kredytu zaufania. Nie możemy udzielić kredytu, do kredytu potrzebne są gwarancje. Wyborcy udzielili nam umiarkowanego poparcia, dla PiS wyznaczyli rolę partii rządzącej. Przyjmując z dobrą wiarą deklaracje pana premiera, PSL głosuje za.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: jaz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu