Wektory

jaz
opublikowano: 31-03-2006, 00:00

Stanisław Dziwisz. Rocznica śmierci Jana Pawła II zbiega się z triumfem jego sekretarza, który został wyniesiony na kardynalskie wyżyny. Prostolinijny Dziwisz musi zmierzyć się nie tylko z legendą Karola Wojtyły, ale i z dorobkiem swego poprzednika kardynała Franciszka Macharskiego. A ostatnio udanie „zadebiutował” na niwie świeckiej, wygłaszając kilka zdań do słuchu aktualnej władzy — za co został arogancko potraktowany przez szefa Kancelarii Prezydenta RP.

Piłkarscy kibole. Rok temu szacunek Polaków dla Jana Pawła II objawił się falą nawróceń i pojednań. Okazały się one jednak nietrwałe, a rzeczywista zmiana relacji Lecha Wałęsy wobec Aleksandra Kwaśniewskiego jest absolutnym wyjątkiem. Gracze na scenie politycznej najchętniej by się pozagryzali, przynajmniej werbalnie. Najbardziej szyderczy wydźwięk miało „pojednanie” kiboli — bo nie wypada ich tytułować kibicami — Cracovii i Wisły, które niedawno zaowocowało... morderstwem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: jaz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu