Wektory

ass
opublikowano: 08-12-2006, 00:00

Piotr Woźniak. Minister gospodarki walczył wczoraj w Brukseli o polskie stocznie. Walczyć musiał, bo przedstawione przez nas plany restrukturyzacji stoczni nie zadowalają Komisji Europejskiej. A to oznacza, że może nie zgodzić się na pomoc publiczną dla tych firm, co oznaczałoby dla nich wyrok śmierci. Unijni urzędnicy określili jednak spotkanie z polskim ministrem jako bardzo konstruktywne, co daje stoczniom iskierkę nadziei na przetrwanie. Za tę właśnie nadzieję przyznajemy wektor w górę.

Bolesław Piecha. Wiceminister zdrowia zapowiedział, że rząd może przyjąć nowelizację prawa farmaceutycznego, która zakłada ograniczenie powstawania nowych aptek. Jedna apteka miałaby przypadać na 3-4 tys. obywateli. To realizacja postulatów samorządu aptekarskiego. Doceniamy dialog rządu z aptekarzami, ale wyrażamy nadzieję, że inne branże nie będą miały takiej siły przebicia i nie wejdzie np. przepis, że na jeden sklep z mięsem powinno przypadać 5 tys. mieszkańców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu