WeWork zaczął szukać nowego prezesa

opublikowano: 12-11-2019, 07:45

Po tym jak odszedł współtwórca WeWork, Adam Neumann, spółka zaczęła poszukiwania nowego prezesa, pisze Reuters powołując się na nieoficjalne źródła.

Obecni szefowie WeWork, Artie Minson i Sebastian Gunningham, kierują od września spółką oferującą pomieszczenia biurowe w modelu coworkingu. Od tego czasu przejął nad nią kontrolę japoński Softbank, który chce dokonać zmian i poprawić sytuację WeWork po nieudanej próbie wejścia na giełdę. Źródła Reutersa twierdzą, że kandydatem na nowego szefa spółki jest m.in. prezes T-Mobile US John Legere i prowadzone są z nim już rozmowy. Inni informatorzy uważają jednak, że nie jest on najbardziej prawdopodobnym kandydatem na prezesa WeWork.

Tymczasem obligacje spółki zanotowały rekordowo niską cenę. W poniedziałek wynosiła ona średnio 78,65 centów za dolara. W piątek było to 82,20 centów za dolara. Rentowność długu WeWork wzrosła do 13,52 proc. i jest prawie dwukrotnie większa niż 7,875 proc. notowane w momencie emisji ok. 18 miesięcy temu kiedy spółka była jeszcze uważana za wschodzącą gwiazdę rynku nieruchomości.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA