Weź ślub w domu "Romea i Julii"

AD, italymagazine.com
opublikowano: 13-05-2013, 13:39

Władze włoskiej Verony postanowiły więcej zarobić na atrakcji turystycznej, jaką od lat jest tzw. Dom Julii ze słynnym balkonem opisywanym w dramacie Shakespeare'a. Nowożeńcy nie tylko będą mogli wziąć tam ślub, ale i spędzić poślubną noc.

Noc w luksusowym apartamencie Julii ma kosztować parę 5 tys. EUR, zaś wynajęcie muzeum na ceremonię ślubną dodatkowo 800 EUR. Ceremonie mogą odbywać się jedynie w poniedziałki, piątki i soboty. W pozostałe dni muzeum jest wyłączone z możliwości przyjmowania ślubów.

Wyświetl galerię [1/2]

"Ściana Julii" z tysiącami dopisywanych co dzień wyznań miłosnych znajduje się w bramie wiodącej na dziedziniec Domu Julii (FOT. edo/Wikipedia)

Apartament, w którym według miejskiej legendy mieszkała prawdziwa "Julia" - córka miejscowej rodziny Capellich, którzy byli pierwowzorem dla Kapulettich - został wyremontowany i wyposażony w stylizowane na antyki meble. Wszystko pod hasłem rozpoczętej przez miejscowe władze akcji "Poślub mnie w Weronie", która ma zwiększyć wśród zakochanych popularność tego włoskiego miasta i przynieść dodatkowe wpływy do miejskiej kasy.

Dla zwiększenia atrakcyjności "Domu Julii" wśród par władze udostępnią wynajmującym apartamenty tylne wejście od Piazzetta Navona, zamknięte dla  zwiedzających.

Choć władze miasta zapraszają narzeczonych do jak najwcześniejszej rezerwacji sal i apartamentu, z kalendarza udostępnionego na stronie akcji sposamiaverona.it wynika, że ciągle są wolne miejsca na uroczystości jeszcze jesienią tego roku. Oblężone są jedynie terminy letnie.

Popularność "Domu Julii" wśród kochanków potwierdzają dane dotyczące ilości wyznań miłosnych, zamieszczanych co rok na tzw. ścianie Julii oraz "listów do Julii" przysyłanych na adres "jej" domu w Weronie. Według Wikipedii rocznie dochodzi tu ponad 5000 miłosnych wyznań, z których aż 3/4 pochodzi od płci pięknej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, italymagazine.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Weź ślub w domu "Romea i Julii"