Wezwanie na akcje Fortis Banku

MD
opublikowano: 10-01-2009, 15:14

Société fédérale de Participations et  d'Investissement ogłosiło wezwanie do sprzedaży akcji Fortis Banku. Płaci po  154,85 zł za każdą. Ostatni kurs giełdowy spółki to 151,50 zł.

Wezwanie ogłoszono w celu wykonania obowiązku w związku z faktem nabycia przez wzywającego  99,93 proc. akcji belgijskiego Fortis Banku, a w konsekwencji pośrednio 99,29 proc. akcji Fortis Banku Polska. Wzywający chce kupić 119.731 akcji Fortis Banku Polska, stanowiących 0,71 proc. kapitału i głosów na WZA. Celem jest osiągnięcie 100 proc. kapitału i głosów. Rozpoczęcie przyjmowania ofert sprzedaży akcji ustalono na 20 stycznia, a zakończenie na 19 lutego 2009 r. (do godz. 15.00).

- Ze względu na gwałtowne perturbacje na rynku i towarzyszące im szczególne okoliczności, realizując globalną transakcję mającą na celu ratowanie działalności bankowej i ubezpieczeniowej Fortis, Wzywający zmuszony był do przejęcia pośredniej kontroli nad Fortis Bank Polska bez uprzedniego wystąpienia o uzyskanie zezwolenia KNF na wykonywanie prawa głosu z akcji Fortis Banku Polska, zgodnie z art. 25 Prawa Bankowego. Dlatego, jak wskazano w pkt 6, wykonywanie prawa głosu z tych Akcji Fortis jest zawieszone do czasu uzyskania powyższego zezwolenia – głosi oświadczenie zamieszczone w komunikacie o wezwaniu.

MD


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane