Whisky, za którą Chińczyk zapłacił krocie, okazała się fałszerstwem

opublikowano: 03-11-2017, 10:14
aktualizacja: 03-11-2017, 10:16

Na początku sierpnia media obiegła informacja, że Chińczyk zapłacił w Szwajcarii 10 tys. USD za kieliszek wyjątkowej whisky. Teraz okazało się, że został oszukany.

Młody Chińczyk miał zapłacić w jednym ze szwajcarskich hoteli równowartość 10 tys. USD za kieliszek zawierający 2 cl whisky Macallan z 1878 roku. Wiadomość wywołała zainteresowanie szkockich ekspertów z Rare Whisky 101. Przeprowadzili test radiowęglowy trunku i stwierdzili, że w rzeczywistości powstał na początku lat 70. ubiegłego wieku. Do tego stwierdzili, że etykieta na butelce rzekomo wyjątkowej whisky jest fałszywa.

Anzenberger Agency/FORUM

Po wykryciu fałszerstwa właściciel hotelu, Sandro Bernasconi, pojechał do Pekinu z przeprosinami dla chińskiego klienta. Zwrócił mu także pieniądze. Tłumaczył, że butelkę whisky, która okazała się fałszywa, 25 lat wcześniej kupił jego ojciec.

- Przez cały ten czas nigdy nie mieliśmy wątpliwości, że butelka jest oryginalna – powiedział. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.ch

Polecane