Kieliszek whisky za 9999 CHF

opublikowano: 02-08-2017, 19:22
aktualizacja: 02-08-2017, 19:23

Szwajcarska prasa donosi o młodym Chińczyku, który w jednym z luksusowych hoteli zdecydował się wydać 9999 CHF (37 tys. zł) na kieliszek niezwykle szlachetnej whisky.

Informację potwierdzili pracownicy Waldhaus Hotel w St. Moritz. Do baru weszła grupa ludzi. Jeden z klientów był szczególnie zainteresowany whisky Macallan. Hotel miał 47 rodzajów trunku, kosztujących od 7 CHF do 10 tys. CHF.

Anzenberger Agency/FORUM

- Powiedziałem klientowi, że najdroższy Macallan nie jest na sprzedaż – powiedział  Sandro Bernasconi, właściciel hotelu.

Klient upierał się jednak, dlatego zadzwonił on do swojego ojca, który zarządzał hotelem przez 20 lat i nigdy nie zdarzyło się, aby ktoś zamówił whisky z 1878 roku, zrobioną przez słynnego Szkota, Macallana. Ojciec powiedział synowi, aby pozwolił wypić klientowi to, co chce, nawet jeśli nie zapłacił z góry.

- Denerwowałem się – powiedział Bernasconi.

Wszystko poszło jednak jak należy, w tym nalanie do kieliszka 20 ml trunku.

Media nie informują o tożsamości Chińczyka, ani czy smakowała mu whisky.

Przed otworzeniem butelki wyceniano ją na 50 tys. CHF. Teraz, kiedy została otwarta, hotel może sprzedawać kolejne kieliszki już po niższej cenie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.chf

Polecane