Czytasz dzięki

WHO: banknoty mogą roznosić koronawirusa

opublikowano: 03-03-2020, 13:35

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) radzi korzystać z technologii bezdotykowych płatności zamiast gotówki, która może roznosić koronawirusa.

WHO ostrzegła, że COVID-19 może nawet przez kilka dni utrzymywać się na powierzchni banknotów. Dlatego tam, gdzie to możliwe, najlepiej korzystać z technologii pozwalających na bezdotykowe płatności. Jeśli już dochodzi do płatności gotówką, nie można zapomnieć o konieczności umycia rąk i należy starać się nie dotykać twarzy, powiedział rzecznik WHO.

fot. Bloomberg

Bank Anglii także ostrzegł, że banknoty mogą przenosić bakterie lub wirusy. Również podkreślił konieczność częstego mycia rąk.

W lutym banki w Chinach i Korei Południowej rozpoczęły akcję dezynfekcji banknotów w ramach działań mających zahamować rozprzestrzenianie nowego koronawirusa. Do sterylizacji wykorzystuje się wysoką temperaturę i ultrafiolet. Następnie banknoty są zamykane na 14 dni zanim ponownie zostaną wprowadzone do obiegu, informował bank centralny Chin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Yahoo Finance

Polecane