Czytasz dzięki

Wiceprezes Asseco zrezygnował

opublikowano: 14-09-2017, 22:00

Przemysław Borzestowski, który odpowiada m.in. za sektor publiczny, odchodzi z giganta IT.

Powody osobiste — tak uzasadnił rezygnację ze stanowiska Przemysław Borzestowski, wiceprezes Asseco Poland, który był związany z grupą przez ponad 20 lat. Ostatnio odpowiadał za sektor publiczny, rolny i mundurowy. Nadzór nad jego pionami przejmie wiceprezes Tadeusz Dyrga, zajmujący się ubezpieczeniami społecznymi i utrzymaniem systemów, które pracują dla ZUS. Przemysław Borzestowski był członkiem zarządu od 2004 r., a od 2007 r. wiceprezesem Asseco Poland.

Przemysław Borzestowski, nazywany „panem rządówką”, był najbardziej nieprzystępny spośród dziewięciu członków zarządu Asseco, co wiązało się z zakresem jego odpowiedzialności w firmie. Zajmował się m.in. zleceniami dla NATO, MSWiA i innymi strategicznymi projektami.
Zobacz więcej

PAN RZĄDÓWKA:

Przemysław Borzestowski, nazywany „panem rządówką”, był najbardziej nieprzystępny spośród dziewięciu członków zarządu Asseco, co wiązało się z zakresem jego odpowiedzialności w firmie. Zajmował się m.in. zleceniami dla NATO, MSWiA i innymi strategicznymi projektami. [FOT. ASSECO]

W latach 1997–2003 zajmowałkierownicze stanowiska w Prokom Software, gdzie był odpowiedzialny m.in. za rozwój produktów dla sektora bankowego oraz rynku kapitałowego, nadzorował też kilka spółek zależnych grupy. Był członkiem zarządu Softbanku, a w latach 2002-05 — rady nadzorczej Epsilio. Pełnił też funkcję szefa nadzoru Zakładu Usług Informatycznych Otago, a obecnie jest w radzie nadzorczej Postdaty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane