Czytasz dzięki

Wiceprezes PERN przechodzi do zarządu Poczty Polskiej

  • PAP
opublikowano: 22-09-2020, 13:13

Z końcem września wiceprezes PERN Mateusz Wodejko odejdzie z tej spółki. Powodem jest jego powołanie na wiceprezesa Poczty Polskiej ds. finansowych. Stanowisko to ma objąć 1 października – poinformował PERN.

„Z dniem 30 września 2020 r. Pan Mateusz Wodejko zakończy sprawowanie funkcji wiceprezesa zarządu PERN S.A. Pragniemy podziękować Panu Mateuszowi Wodejko za dotychczasową współpracę i pogratulować powołania do pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu Poczty Polskiej S.A. ds. finansowych z dniem 1 października 2020 r. Życzymy dalszych sukcesów” – podał w komunikacie zarząd PERN.

Mateusz Wodejko został powołany przez Walne Zgromadzenie PERN na wiceprezesa tej spółki 3 stycznia 2018 r. Do tego czasu był członkiem zarządu ds. finansowych spółki OLPP – Operatora Logistycznego Paliw Płynnych, którą właśnie z początkiem 2018 r. przejął PERN.

OLPP był największym w Polsce podmiotem składowania i przeładunku paliw płynnych – posiadał 19 baz magazynowych o łącznej pojemność ok. 1,8 mln metrów sześc. paliw do bieżącej dystrybucji i w ramach rezerw państwowych - w wyniku integracji bazy te zostały przejęte przez PERN.

Mateusz Wodejko, absolwent m.in. Szkoły Głównej Handlowej na kierunku finanse i bankowość oraz studiów podyplomowych na tej uczelni z rachunkowości i finansów przedsiębiorstwa, w 2016 r. oraz w latach 2006-07 pracował w grupie kapitałowej PGNiG. Wcześniej pracował w grupie kapitałowej BOŚ, UKNF, NBP i w Urzędzie m. st. Warszawy.

Jak wynika z aktualnych danych publikowanych przez PERN, po odejściu z końcem września Mateusza Wodejko zarząd tej spółki będzie miał czteroosobowy skład – obecnie zasiadają w nim także: Igor Wasilewski – prezes, wiceprezesi – Rafał Miland i Tadeusz Zwierzyński oraz jako członek zarządu, reprezentant załogi – Zdzisław Koper.

PERN to strategiczny podmiot dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, odpowiadający m.in. za tłoczenie rurociągami ropy naftowej do rafinerii krajowych: PKN Orlen w Płocku i Grupy Lotos w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech oraz za magazynowanie w bazach na terenie kraju, zarówno surowca, jak i paliw płynnych. Spółka świadczy też usługi transportu paliw płynnych, w tym benzyny, oleju napędowego i opałowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane