Wiceprezes żegna się z mBankiem

aktualizacja: 12-09-2017, 18:34

Po dziewięciu latach z mBanku odchodzi Przemysław Gdański, wiceprezes ds. bankowości korporacyjnej. Stanowisko będzie piastował do 25 października tego roku

„Wyrażam wdzięczność prezesowi Cezaremu Stypułkowskiemu oraz koleżankom i kolegom z zarządu za naszą współpracę i pełne zrozumienia podejście do mojej decyzji. Jestem dumny z tego, co udało nam się wspólnie osiągnąć” – mówi cytowany w komunikacie wiceprezes mBanku. 

Zobacz więcej

Przemysław Gdański Fot. Robert Gardzinski / FORUM

Za kadencji Przemysława Gdańskiego liczba klientów korporacyjnych i inwestycyjnych mBanku wzrosła o ponad 63 proc., a zysk z tej działalności wzrósł o 777 mln zł – porównując lata 2016 i 2009. Wiele wdrożonych w tym okresie produktów i narzędzi stało się punktem odniesienia dla rynku.

Za wieloletnią współpracę Przemysławowi Gdańskiemu podziękował prezes mBanku Cezary Stypułkowski, który stwierdził, że wiceprezes swoją charyzmą i zaangażowaniem wyniósł obszar bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej mBanku na zupełnie nowy poziom. Przemysława Gdańskiego prawdopodobnie zastąpi dyrektor zarządzający ds. rynków finansowych Adam Pers, którego kandydaturę zamierza zgłosić przewodniczący rady nadzorczej, Maciej Leśny. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Wiceprezes żegna się z mBankiem