Wiceprezes żegna się z mBankiem

opublikowano: 12-09-2017, 22:00

Po dziewięciu latach z mBanku odchodzi Przemysław Gdański, wiceprezes ds. bankowości korporacyjnej.

Stanowisko będzie piastował do 25 października tego roku. „Wyrażam wdzięczność prezesowi Cezaremu Stypułkowskiemu oraz koleżankom i kolegom z zarządu za naszą współpracę i pełne zrozumienia podejście do mojej decyzji. Jestem dumny z tego, co udało nam się wspólnie osiągnąć” — mówi cytowany w komunikacie wiceprezes mBanku. Za kadencji Przemysława Gdańskiego liczba klientów korporacyjnych i inwestycyjnych mBanku wzrosła o ponad 63 proc., a zysk z tej działalności wzrósł o 777 mln zł — porównując lata 2016 i 2009.

Wiele wdrożonych w tym okresie produktów i narzędzi stało się punktem odniesienia dla rynku. Za wieloletnią współpracę Przemysławowi Gdańskiemu podziękował prezes mBanku Cezary Stypułkowski, który stwierdził, że wiceprezes swoją charyzmą i zaangażowaniem wyniósł obszar bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej mBanku na zupełnie nowy poziom. Przemysława Gdańskiego prawdopodobnie zastąpi dyrektor zarządzający ds. rynków finansowych Adam Pers, którego kandydaturę zamierza zgłosić przewodniczący rady nadzorczej, Maciej Leśny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu