Wiceprezesi W Investments odeszli do pracy w innych spółkach grupy

ISBNews
opublikowano: 02-01-2015, 08:35

Wiceprezesi W Investments Małgorzata Walczak oraz Piotr Sawala złożyli rezygnację z pełnienia obowiązków, tłumacząc to planami związanymi z zadaniami w innych spółkach grupy kapitałowej, podała spółka.

Obie rezygnacje zostały złożone ze skutkiem w postaci wygaśnięcia mandatu na 31 grudnia 2014 roku, podano w komunikacie.

"Powodem rezygnacji jest zamiar skoncentrowania mojej aktywności profesjonalnej na zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi - WinVentures sp. z o.o. oraz WinQbator sp. z o.o., będącymi częścią grupy kapitałowej W Investments, w których planujemy zainwestować ponad 30 mln zł do końca 2015 roku. Obecnie portfel obu funduszy obejmuje pięć spółek, a do końca roku [2015 - przyp. spółki] będzie liczył ponad piętnaście podmiotów" - napisała Walczak w uzasadnieniu przekazanym przez spółkę.

Z kolei Sawala tłumaczy, że powodem jego rezygnacji jest zamiar skoncentrowania aktywności menadżerskiej na dalszym dynamicznym rozwoju Domu Maklerskiego W Investments, w którym pełni funkcję prezesa zarządu.

"Szybko rosnący portfel klientów Domu Maklerskiego, którzy powierzyli nam w zarządzanie ponad 150 mln zł, dynamiczne plany rozwoju zakładające pozyskanie kolejnych 100 mln zł w 2015 r. oraz rosnące znaczenie Domu Maklerskiego jako celu inwestycyjnego Grupy W Investments S.A. powodują konieczność mojego ścisłego skupienia się wyłącznie na działalności Domu Maklerskiego W Investments S.A." - napisał Sawala.

W Investments jest regionalnym holdingiem finansowym. W skład grupy wchodzi m.in. Dom Maklerski WISA, W Financials, Euroknowlegde Group Limited. Spółka jest też współzałożycielem i współzarządzającym funduszem WI EEC Ventures. To pierwszy polski fundusz specjalizujący się wyłącznie w sektorze EEC (Energy Environment Cleantech), a wspierany również przez Krajowy Fundusz Kapitałowy (KFK).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wiceprezesi W Investments odeszli do pracy w innych spółkach grupy