Więcej energii z wiatru, wody i biomasy

opublikowano: 05-08-2018, 22:00

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) ogłosił konkurs dotacyjny dla przedsiębiorców, którzy chcą wytwarzać energię ze źródeł odnawialnych.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) ogłosił konkurs dotacyjny dla przedsiębiorców, którzy chcą wytwarzać energię ze źródeł odnawialnych. Okazję do tego daje im poddziałanie 1.1.1 programu Infrastruktura i Środowisko (Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z OZE). W puli jest 200 mln zł, z czego kwota 50 mln zł pokryje koszty projektów realizowanych przez członków klastrów energii. To już czwarta edycja naboru. Dotychczas NFOŚiGW rozstrzygnął dwa konkursy. Strumień unijnego dofinansowania w wysokości ponad 663 mln zł popłynął do 52 firm. Wkrótce fundusz ma opublikować listę przedsięwzięć ocenionych w trzecim naborze. Każda firma ma szansę na finansowe wsparcie w wysokości 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. To oznacza, że może dostać dotację w wysokości nawet 15 mln EUR.

Granty sfinansują przedsięwzięcia związane z budową instalacji wytwarzania energii z wiatru, biomasy, biogazu, wody i słońca. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na maj 2019 r.

WAŻNA DATA:

3.09 Od tego dnia firmy będą mogły składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.1.1 programu Infrastruktura i Środowisko. Nabór zakończy się 31 października.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.pois.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu