Wiedeń na Mokotowie

Aleksandra Jakubowicz
opublikowano: 28-08-2017, 22:00

Latem 2018 r. na wypoczynkowej mapie Mokotowa zagości Vienna House Mokotów Warsaw.

 Vienna House Mokotów Warsaw będzie czterogwiazdkowym hotelem biznesowym o podwyższonym standardzie. Ma dysponować 164 pokojami i być zbudowany zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

— Od wielu lat z powodzeniem prowadzimy kilka obiektów w Polsce, m.in. kurort oraz hotele biznesowe i miejskie. Otwarcie hotelu w Warszawie było dla nas oczywistym krokiem. Nowy hotel pod tą marką potwierdza naszą strategię rozwoju, a także zaangażowanie na polskim rynku. Jestem pewny, że powstanie tu jeszcze jeden albo nawet kilka hoteli — twierdzi Rupert Simoner, dyrektor Vienna House.

Właścicielem budynku jest prywatny fundusz kapitałowy Garvest z siedzibą w Poznaniu. Hotel ma działać na zasadzie dzierżawy. Wartość inwestycji wynosi około 22 mln euro. Projekt budynku sporządziło biuro JEMS Architekci. W Vienna House nie będzie klasycznej recepcji. Możliwość zameldowania się będzie dostępna na smartfonach albo po przyjeździe na miejsce. Hotelowa restauracja z prostymi potrawami bazującymi na lokalnych składnikach będzie dysponowała tarasem z 50 miejscami do siedzenia. Sale konferencyjne zajmą 300 mkw. W ofercie znalazło się również miejsce dla strefy fitness i wellness.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Jakubowicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu