Większość rady nadzorczej VW nie chce sprzedać Ducati

opublikowano: 31-07-2017, 12:26
aktualizacja: 31-07-2017, 12:27

W radzie nadzorczej Volkswagena pomysł sprzedaży włoskiego producenta motocykli Ducati nie ma odpowiedniego poparcia. Podobnie jest w sprawie sprzedaży spółki Renk, donosi Reuters.

O sprzedaży Ducati i Renk mówi się od pewnego czasu. Kontrolujący spółki Volkswagen miał już nawet wynająć banki do przeanalizowania transakcji. Jednak w radzie nadzorczej nie ma na nie wciąż zgody, informuje Reuters. Chodzi o przedstawicieli pracowników grupy Volkswagena, którzy mają połowę miejsc w liczącej 20 osób radzie.

Ducati Diavel (fot. Bloomberg)
Ducati Diavel (fot. Bloomberg)
None
None

- Przedstawiciele pracowników w radzie nadzorczej Volkswagena ani nie zatwierdzili sprzedaży Ducati, ani sprzedaży Renk lub MAN Diesel & Turbo – poinformował Reutersa rzecznik rady pracowników grupy. – Każdy, kto umie przeczytać wyniki Volkswagena w pierwszym półroczu powinien wiedzieć, że nie potrzebujemy pieniędzy, a nasze spółki zależne nie są do wzięcia dla poszukiwaczy tanich okazji – dodał.

Źródło w Volkswagenie powiedziało Reutersowi, że silny sprzeciw związków spowodował ponowne przeanalizowanie przez Volkswagena planu sprzedaży Ducati. Zarząd koncernu nie chce ryzykować konfliktu ze związkami w związku z koniecznością wprowadzenia kluczowych zmian w firmie, uważanych za kluczowe przez jej inwestorów.

Dwa inne źródła ujawniły Reutersowi, że kontrolujące 52 proc. głosów na walnym Volkswagena rodziny Porsche i Piech, mające cztery miejsca w radzie nadzorczej, nie popierają sprzedaży spółek Ducati oraz Renk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane