Wielka Brytania wprowadza podatek od usług cyfrowych

opublikowano: 29-10-2018, 19:20

Wielka Brytania, powszechnie postrzegana jako kraj przyjazny firmom wysokich technologii, wzięła na cel takich gigantów jak Alphabet czy Facebook, wprowadzając podatek od usług cyfrowych. Tym samym Londyn dołącza do rosnącego grona krajów domagających się daniny od bogatych w gotówkę gigantów technologicznych.

Według zaprezentowanego przez kanclerza skarbu Philipa Hammonda założeń budżetowych z tego tytułu kasa państwa ma być zasilona środkami o wartości przynajmniej 400 mln funtów rocznie (512 mln USD). Hammond powiedział, że podatek został tak zaprojektowany, aby uderzyć w największe firmy internetowe - nie konsumenckie czy internetowe startupy.

Wprowadzenie podatku cyfrowego sprawia, że Wielka Brytania została liderem w porównaniu z innymi rządami. Komisja Europejska proponuje cyfrowy podatek od dochodów, który firmy technologiczne czerpią z takich obszarów jak reklama i dane, ale jeszcze nie uzgodniła warunków.

Podatek w Wielkiej Brytanii ma wejść w życie w kwietniu 2020 r.

Będzie skierowany na reprezentantów sektora zaawansowanych technologi i  wpłynie na firmy, które przynoszą zyski i których roczne przychody wynoszą co najmniej 500 mln GBP.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu