Wielka fuzja agencji doradczych

MAS
opublikowano: 31-05-2011, 00:00

Dwie spośród największych firm doradczych na rynku nieruchomości — Jones Lang LaSalle i King Sturge — łączą się w Europie.

Dwie spośród największych firm doradczych na rynku nieruchomości — Jones Lang LaSalle i King Sturge — łączą się w Europie.

Władze spółki Jones Lang LaSalle poinformowały w piątek, 27 maja 2011 r., o fuzji z King Sturge. Firma powstała po połączeniu stanie się liderem w Europie, a w szczególności w Wielkiej Brytanii.

Transakcja zostanie sfinalizowana 31 maja 2011 r. Zgodnie z jej warunkami, Jones Lang LaSalle zapłaci 197 mln GBP (około 900 mln zł) wspólnikom firmy King Sturge. Z tej kwoty 98 mln GBP zostanie przekazane w gotówce w momencie finalizacji transakcji. Reszta zostanie zapłacona w ciągu najbliższych pięciu lat.

Europejskie biura King Sturge — 43 (w tym 24 w Wielkiej Brytanii) staną się częścią Jones Lang LaSalle i będą działać pod marką Jones Lang LaSalle.

Powstała w ten sposób firma będzie działała w 30 krajach, zatrudniając 5,3 tys. osób, świadcząc kompleksowe usługi na światowym rynku nieruchomości dla inwestorów, właścicieli i najemców. W samej Wielkiej Brytanii zatrudnionych będzie 2,7 tys. pracowników w 34 biurach.

— Bardzo się cieszymy z połączenia dwóch tak dobrych firm. Każda z nich cieszy się doskonałą reputacją opartą na pracy zespołowej i stawianiu klientów na pierwszym miejscu. Pierwszym zadaniem będzie wykorzystanie potencjału wynikającego z fuzji i przełożenie na korzyści dla klientów i pracowników w regionie Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej — powiedział John Duckworth, dyrektor zarządzający w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej w Jones Lang LaSalle.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu