Wielkiej Brytanii grozi „trzecie dno” recesji

PKB Wielkiej Brytanii spadł mocniej niż oczekiwano pod koniec 2012 roku, co oznacza możliwość „trzeciego dna” recesji, informuje Reuters na swojej stronie internetowej.

PKB spadło o 0,3 proc. w czwartym kwartale, poinformował urząd statystyczny. Analitycy oczekiwali 0,1 proc. zniżki. Brytyjski PKB jest obecnie o 3,3 proc. mniejszy niż w pierwszym kwartale 2008 roku. Gospodarce udało się odrobić jedynie połowę produktu straconego w czasie kryzysu finansowego, co ją wyróżnia negatywnie na tle pozostałych.

Kwartalne zmiany PKB Wielkiej Brytanii
Zobacz więcej

Kwartalne zmiany PKB Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania weszła w recesję w ostatnich miesiącach 2011 roku i wyszła z niej dopiero w trzecim kwartale 2012 roku, głównie dzięki ożywieniu wywołanemu Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie.

- To bardzo rozczarowująca sytuacja – skomentował najnowsze dane o PKB Philip Shaw, ekonomista Investec w Londynie. - Widać, że teraz będziemy skupiać się na tym, czy dojdzie do trzeciego dna recesji. Z pewnością nie takich wiadomości chcieliśmy – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, reuters.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Wielkiej Brytanii grozi „trzecie dno” recesji