Wielkopolska wspiera biznes

Mira Wszelaka
29-01-2009, 00:00

Ponad 145,5 mln zł trafi do 240 firm w ramach programu regionalnego. W lutym umowy za 8 mln zł podpiszą mikroprzedsiębiorcy.

Ponad 145,5 mln zł trafi do 240 firm w ramach programu regionalnego. W lutym umowy za 8 mln zł podpiszą mikroprzedsiębiorcy.

Firmy z Wielkopolski wkrótce otrzymają spory zastrzyk pieniędzy. Właśnie rozstrzygnięto konkurs na projekty inwestycyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw, w ramach którego wsparcie wysokości ponad 145,53 mln zł otrzyma 240 firm. Przypomnijmy, że wartość dofinansowania w tym przypadku nie przekracza 1,2 mln zł.

Wśród szczęśliwców znalazła się firma windykacyjna PRESCO, która otrzyma ponad 316 tys. zł.

— Dzięki unijnemu wsparciu szybciej przebudujemy systemy terminalowe, które zapewnią naszym klientom, wśród których są przede wszystkim banki, większe bezpieczeństwo obsługi —podkreśla Katarzyna Wybraniec, dyrektor administracji spółki.

Na tzw. liście rezerwowej znalazło się 66 firm, które aplikują o ponad 19 mln zł. Kolejny konkurs dla małych i średnich ma być uruchomiony w III kwartale 2009 r. i rozstrzygnięty na początku 2010 r.

Na tym jednak nie koniec. Marcin Pilarczyk, zastępca dyrektora Departamentu Wdrażania Funduszy Unijnych w wielkopolskim urzędzie marszałkowskim, podkreśla, że szybciej pieniądze (8 mln zł) trafią do 67 mikroprzedsiębiorców. Tu warunkiem była działalność do dwóch lat i maksymalny próg dofinansowania 200 tys. zł.

— Właśnie prowadzimy szkolenia dotyczące sporządzania wniosków o płatność. Chcemy uniknąć poprawek i opóźnień, które i tak mamy ze względu m.in. na problemy z kredytowaniem projektów. Część musiała zmieniać umowy z bankiem na leasing i odwotnie. Pierwsze umowy będziemy podpisywać na początku lutego. Potem ruszą wypłaty — dodaje Marcin Pilarczyk.

Kolejny konkurs dla mikro ruszy w połowie lutego i może być rozstrzygnięty po wakacjach.

W pierwszym kwartale 2009 r. powinien ruszyć nabór wniosków innowacyjnych. W tym przypadku wartość dofinansowania jednego projektu może wynieść nawet 4,2 mln zł.

1,272

Tyle miliardów euro ma do wydania Wielkopolska w ramach regionalnego programu operacyjnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mira Wszelaka

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Wielkopolska wspiera biznes