Wielkopolski Ruch chce zwiększyć dochody

Marlena Kaczmarek
opublikowano: 27-06-2000, 00:00

Wielkopolski Ruch chce zwiększyć dochody

Nowe umowy pozwolą firmie osiągnąć zysk o 800 tys. zł wyższy od zakładanego

KIOSKOWY LIDER: Obecnie jesteśmy na pierwszym miejscu pod względem dochodowości wśród oddziałów Ruchu w Polsce — twierdzi Piotr Walerych, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Ruchu. fot. PD

Wielkopolski Oddział Ruchu podpisał umowy z Pocztą Polską oraz Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Prowadzi także rozmowy z Orbisem na temat utworzenia salonów Ruchu w poznańskich hotelach. Dzięki tym umowom dochody oddziału wzrosną o mniej więcej 800 tys. zł.

Wielkopolski Oddział Ruchu pierwszy w kraju podpisał porozumienie z Dyrekcją Generalną Poczty Polskiej na sprzedaż prasy i materiałów pozaprasowych na terenie jej obiektów. Finalizuje umowę z PFRON na temat uruchomienia 50 kiosków. Prowadzi również rozmowy z poznańskimi hotelami Orbisu, w których chce mieć swoje punkty sprzedaży. Dzięki tym umowom Wielkopolski Oddział Ruchu chce zwiększyć w 2000 roku dochody o mniej więcej 800 tys. zł.

— Pierwotnie plan budżetowy naszej firmy na ten rok zakładał osiągnięcie zysku jedynie na poziomie 1,5 mln zł. Obecnie zakładamy, że zysk netto w 2000 r. będzie co najmniej taki sam jak w roku ubiegłym, kiedy wyniósł 2,3 mln zł — mówi Piotr Walerych, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Ruchu.

Ruch na poczcie

Umowa z Pocztą Polską dotyczy sprzedaży na terenie poczty prasy i innych materiałów pozaprasowych, które znaleźć można w kioskach. Uzgodniona w niej została także wysokość marży. Strony ustaliły podział zysków po połowie.

Zdaniem Piotra Walerycha, umowa z Pocztą Polską jest największym sukcesem firmy.

— Podpisując porozumienie z Pocztą Polską znacznie poszerzyliśmy nasz rynek zbytu. Z kolei Poczta Polska wzbogaci swój asortyment. Jeśli chodzi o wkład finansowy Ruchu, to poniesiony on zostanie wyłącznie na reklamę — powiedział Piotr Walerych.

Nowe miejsca pracy

Obecnie poznański oddział Ruchu i PFRON finalizują wspólne przedsięwzięcie. W Poznaniu i okolicach w niedługim czasie powstanie 50 kiosków Ruchu dostosowanych do wymogów osób niepełnosprawnych, które zdobędą tam zatrudnienie. Koszt takiego kiosku, wyposażonego w podjazd, poręcz i sanitariaty jest mniej więcej 20-30 proc. większy, niż zwykłego i wynosi 40-50 tys. zł. Cała inwestycja kosztować więc będzie 2-2,5 mln zł.

— Środki na ten cel pochodzą w połowie z kasy Ruchu, a w drugiej z PFRON. Czekamy jeszcze na ostateczną decyzję starostw powiatowych, do których PFRON przekaże pieniądze. Myślę jednak, że do końca tego roku część projektu zostanie zrealizowana. Inwestycja powinna zwrócić się w ciągu kilku miesięcy — mówi Piotr Walerych.

Piotr Walerych zapowiada także, że w najbliższym czasie salony Ruchu powstaną w poznańskich hotelach. Pierwsza umowa, dotycząca hotelu Polonez, podpisana zostanie jesienią tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marlena Kaczmarek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wielkopolski Ruch chce zwiększyć dochody