Wierzyciele Actiona za układem

opublikowano: 12-01-2020, 22:00

Wierzyciele dystrybutora IT, który od sierpnia 2016 r. jest w postępowaniu sanacyjnym, zagłosowali za przyjęciem układu.

Jak podała spółka, w głosowaniu wzięło udział 457 podmiotów, którym przysługuje łącznie 352,7 mln zł wierzytelności, co oznacza, że osiągnięto wymagane kworum. Za układem oddano 1075 głosów, wraz z głosami przysługującymi kuratorowi obligatariuszy, którym łącznie przysługiwała suma wierzytelności w wysokości 315,4 mln zł, co stanowi 99 proc. większości osobowej oraz 89 proc. większości kapitałowej. Przeciw zagłosowało siedmiu wierzycieli, którym przysługuje 37,2 mln zł wierzytelności.

Action podał, że w głosowaniu nie wzięło udziału 895 wierzycieli, zawiadomionych o otwarciu procedury głosowania nad układem, którym łącznie przysługiwała suma wierzytelności w wysokości 18,3 mln zł, oraz 248 wierzycieli z łączną sumą przysługujących im wierzytelności w wysokości 9,15 zł, którym nie udało się skutecznie doręczyć zawiadomień o głosowaniu. Brak możliwości doręczenia wynikał głównie z niepodjęcia dwukrotnie awizowanej korespondencji w terminie, likwidacji bądź wykreślenia tych wierzycieli ze stosownego rejestru.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane