Wieści z firm

opublikowano: 29-05-2013, 00:00

CAPGEMINI

200-300 etatów w Katowicach

Wyspecjalizowana w konsultingu, technologiach i outsourcingu firma Capgemini ma w Katowicach centrum usługowe, w którym pracuje 1,4 tys. osób, głównie informatyków i finansistów. W tym roku zatrudnienie może tam znaleźć kolejnych 200 lub 300 specjalistów — zależnie od liczby i wartości pozyskiwanych zleceń. Ośrodek obsługuje klientów (m.in. z branż motoryzacyjnej i energetycznej) z Unii Europejskiej, USA i Australii, zatem od kandydatów wymaga się znajomości języków obcych. Grupa Capgemini zatrudnia ponad 125 tys. pracowników w 44 krajach, w tym około 5,3 tys. w Polsce.

GTS POLAND

Sieć WAN w UDT

GTS Poland, dostawca zintegrowanych usług telekomunikacyjnych i centrum danych, wygrał przetarg na obsługę Urzędu Dozoru Technicznego (UDT) w zakresie stworzenia sieci WAN i usługi kolokacji. Wartość kilkuletniego kontraktu to około 1,6 mln zł netto.

ITELLIGENCE

Outsourcing IT u radiowców

Grupa Radiowa (GR) Time powierza itelligence administrację bazy danych i opiekę nad systemem SAP ERP (m.in. moduł finansowy, kontroling i HR). GR Time jest częścią holdingu medialnego ZPR, w którego skład wchodzi kilkadziesiąt rozgłośni radiowych działających pod markami: Radio Eska, Eska Rock, Radio Wawa, Vox FM.

PKP INFORMATYKA

Podbój rynków wschodnich

Ukraina, Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, a także Kazachstan, Mołdawia, Gruzja i Mongolia — to niektóre rynki wschodnie, na których PKP Informatyka chce sprzedawać swoje produkty i usługi z dziedziny infrastruktury transportowej. Będzie to robić za pośrednictwem firmy TTR Transfer Technology Railway, z którą podpisała umowę o współpracy. Jak informuje Sławomir Nowicki, prezes PKP Informatyki, kontrakty opiewają na miliony dolarów.

KOMPUTRONIK

Więcej powierzchni do składowania

Dystrybutor sprzętu komputerowego i operator sklepu internetowego www.komputronik.pl rozbudowuje swój magazyn w Poznaniu. Trwa powiększanie powierzchni składowania o 700 mkw., dzięki czemu znajdzie się miejsce dla dodatkowych 600 palet towaru. Komputronik będzie miał w Poznaniu magazyn o powierzchni w sumie około 4000 mkw. Nowa przestrzeń ma być gotowa na przełomie sierpnia i września. Szacowany koszt inwestycji — 1,2 mln zł.

IFS

Spójne środowisko IT

Galeco, który specjalizuje się w projektowaniu, wytwarzaniu i dystrybucji systemów rynnowych ze stali i PVC, usprawnia procesy biznesowe w produkcji i planowaniu. W tym celu spółka wprowadziła IFS Applications, produkt firmy IFS, międzynarodowego dostawcy oprogramowania dla przedsiębiorstw. Rozwiązanie ma zwiększać efektywność przedsiębiorstwa poprzez usprawnienie przepływu informacji i skuteczniejszą kontrolę jakości. Wcześniej Galeco korzystało z kilku różnych narzędzi informatycznych, których integracja była uciążliwa i czasochłonna.

SIEMENS

Jednolita komunikacja dla MŚP

OpenScape Business — tak nazywa się system klasy unified communications (UC), który wprowadza na rynek spółka Siemens Enterprise Communications. Oprogramowanie jest przeznaczone dla małych i średnich firm. Według producenta, rozwiązanie jest łatwo skalowalne i może się rozwijać wraz ze wzrostem potrzeb klientów biznesowych w zakresie telefonii i komunikacji. Narzędzie integruje usługi głosowe, UC, współpracę i komunikację internetową, mobilność, aplikacje biurowe. W Polsce produkt będzie dostępny od czerwca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu