Wieści z OPEC i Chin podbiły notowania ropy

opublikowano: 01-04-2019, 21:18

Notowania ropy naftowej mocno zyskały w poniedziałek na wartości. W przypadku amerykańskiej odmiany WTI znalazły się na najwyższym poziomie w tym roku.

Na zamknięciu sesji na Nymex, kontrakty terminowe na surowiec WTI z opcją realizacji w maju drożały o 1,44 USD (2,4 proc.) dochodząc do poziomu 61,57 USD za baryłkę. To najwyższa wartośc od 9 listopada.

Ropa naftowa, zawór
Zobacz więcej

Ropa naftowa, zawór fot. Bloomberg

Z kolei benchmarkowa europejska odmiana  Brent drożała na finiszu sesji na ICE Europe o 1,38 USD (2,1 proc.) do poziomu 68,69 USD/b.

Jednym z powodów tak znaczącej zwyżki były informacje o dalszym spadku wydobycia ropy przez członków kartelu OPEC. Oznaczać to będzie postępującą likwidację nadpodaży ropy. Z kolei lepsze nić oczekiwano dane z chińskiego przemysłu każą prognozować, że nie dojdzie do tak poważnego w jak przypadku niektórych czarnych scenariuszy spadku popytu na surowiec ze strony drugiej pod względem wielkości gospodarki na świecie. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy