Wieża Eiffla ma ostrzec przed zmianami klimatu

opublikowano: 31-01-2007, 19:30

Iluminacja wieży Eiffla zostanie wyłączona w czwartek wieczorem na pięć minut w przeddzień opublikowania ONZ-owskiego raportu o zmianach klimatycznych, by zwrócić uwagę na wpływ, jaki na globalne ocieplenie ma zużycie energii.

Iluminacja wieży Eiffla zostanie wyłączona w czwartek wieczorem na pięć minut w przeddzień opublikowania ONZ-owskiego raportu o zmianach klimatycznych, by zwrócić uwagę na wpływ, jaki na globalne ocieplenie ma zużycie energii.

Oświetlona wieża Eiffla to jeden z najbardziej charakterystycznych widoków stolicy Francji.

336 reflektorów oświetlających w nocy żelazną konstrukcję zostanie wyłączonych między 19.55 - 20.00 - powiedziała w środę rzeczniczka operatora wieży, firmy SETE.

Na iluminację idzie 9 procent z siedmiu tysięcy megawatów energii elektrycznej na godzinę, jakie zużywa cała wieża Eiffla.

Raport ONZ ma zostać opublikowany w piątek. Mówi on o wzroście temperatur na świecie w związku z emisją do atmosfery dwutlenku węgla powstającego ze spalania paliw kopalnych i ostrzega przed falami upałów, suszami i podniesieniem się poziomu mórz.

Wyłączenie iluminacji wieży Eiffla jest częścią kampanii zorganizowanej wspólnie z merostwem Paryża, aby zwrócić uwagę na wpływ, jaki na globalne ocieplenie ma zużycie energii. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane