WIG nie zdołał wyjść na szczyt

Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie rozpoczęła się od korekty zwyżek z ostatnich tygodni, do czego walnie przyczyniła się realizacja zysków na akcjach banków.

Po ponad dwóch godzinach handlu WIG20 traci 0,7 proc. Inwestorzy nie mają jednak ochoty sprzedawać mniejszych spółek. mWIG40 zwyżkuje o mniej niż 0,1 proc., a sWIG80 utrzymuje się ćwierć proc. nad kreską. Na razie jednak wczorajsza próba wyjścia WIGu na dwuletnie maksimum kończy się niepowodzeniem (ta sztuka udała się za to sWIG80, a mWIG40 walczy o trzecie z rzędu poprawienie pięcioletniego szczytu). Krajowe indeksy wciąż nie wyglądają źle na tle wskaźników z giełdy we Frankfurcie. DAXowi do wyrównania szczytu z maja brakuje około 1 proc.

Spadki w segmencie blue chipów napędza Pekao (-2,5 proc.), którego notowania opadają z 21 – miesięcznego szczytu. Nie pomogło, że w zakończonym kwartale zysk netto spółki sięgnął 741,8 mln i o 14 proc. przekroczył oczekiwania rynku. Zgodne z prognozami były wynik odsetkowy i wynik z prowizji. Aż 1,3 proc. traci subindeks sektora bankowego, a spośród czterech najbardziej przecenionych blue chipów wszystkie spółki to banki. Do wyciągnięcia głównych indeksów na plus nie starczają zwyżki w branży paliwowej (PKN Orlen zyskuje 0,4 proc., a Lotos drożeje o 0,1 proc.).

Mocno zyskują papiery Rafako (+8,6 proc.). Spółka wykona ponad 99 proc. prac przy budowie bloku w  Jaworznie. Mostostal Warszawa wykona zaledwie 0,01 proc. prac (-10,8 proc.).

Dołączyć do hossy wciąż nie chce Agora (+1,1 proc.). Wycenę papierów spółki do 7,7 zł obniżył DM IDM SA, podtrzymując jednocześnie zalecenie „trzymaj”.

Dwuletnie maksimum poprawiają notowania Decory (+3,4 proc.). DM IDM SA podwyższył wycenę papierów spółki do 13,1 zł, podtrzymując zalecenie „kupuj”. Zdaniem biura Decora powinna pokazać dobre wyniki, nawet mimo słabej koniunktury na rynku materiałów budowlanych.

Najwyżej od czterech miesięcy znalazły się notowania Vistuli (+3,3 proc.). DM IDM SA zalecił kupowanie papierów spółki z wyceną 1,44 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / WIG nie zdołał wyjść na szczyt