WIG20 może nadal tracić na wartości

Marek Knitter
02-02-2004, 00:00

Po ponad miesiącu konsolidacji rynek otrzymał silny sygnał do wyprzedaży. Charakterystyczne dla tego typu wydarzeń były wysokie obroty, jakie rejestrowano w ubiegłym tygodniu. W przeddzień korekty wartość transakcji na Giełdzie Papierów Wartościowych wynosiły około 500 mln zł, w środę już 550 mln zł, a w czwartek 460 mln zł.

Również na rynkach zagranicznych rozpoczęła się korekta. Nie spodziewam się, by to szybko się zakończyło. Jeśli chodzi o polską giełdę, to sądzę że WIG20 może spaść do poziomu 1480-1500 pkt. Sytuacja mogłaby ulec radykalnej zmianie, jeśli indeks największych spółek na jednej z sesji zamknąłby się powyżej 1700 pkt. Dopóki to nie nastąpi, oczekuję dalszych spadków.

W naszej strategii zamknęliśmy pozycję po spadku indeksu poniżej 1650 pkt. W piątek otworzyliśmy już krótką pozycję wraz z 40-pkt stop lossem. Jeżeli indeks spadnie do poziomu 1530 pkt, to wtedy należy rozważyć ewentualne zamknięcie pozycji i realizację zysków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WIG20 może nadal tracić na wartości