WIG20 może zyskiwać w piątek na początku sesji

ISB
06-06-2008, 09:33

W piątek indeks WIG 20 może kontynuować wzrosty z poprzedniego dnia i zaatakować poziom 2900 punktów. Analitycy uważają, że wzrostom będą sprzyjać dobre nastroje na światowych giełdach.

"Mimo zdecydowanej przewagi popytu nie udało się przebić w czwartek przez poziom 2900 pkt, mimo dwukrotnego podejścia do tego celu. Okazja do pokonania tego oporu powinna nadarzyć się jednak już dziś. Bykom powinny sprzyjać wczorajsze dobre nastroje na amerykańskim rynku jak i poranne wzrosty w Tokio" - ocenia analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego Krzysztof Pado.

Czwartkowa sesja na amerykańskich rynkach zakończyły się wzrostem indeksu DJIA o1,7%. S&P500 podobnie jak Nasdaq wzrósł o 1,9%. Inwestorzy dyskontowali m.in. lepsze od oczekiwań wyniki sprzedaży amerykańskich sieci handlowych w maju.

Nikkei225 zyskał dziś rano ponad 1% a w okolicach zera utrzymywały się kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy.

"Pozytywne nastroje na świecie powinny przełożyć się na wzrost WIG20 ponad 2900 pkt na początku sesji. Potem rynek może skupić się na oczekiwaniu na miesięczny raport z amerykańskiego rynku pracy, który pojawi się o godzinie 14.30. Odrębną kwestię stanowią małe i średnie spółki, których indeksy zaliczyły wczoraj kolejne spadki" - poinformował Pado. (ISB)

mtd


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WIG20 może zyskiwać w piątek na początku sesji