WIG20 nadrabia środowe spadki

Konrad Sobiecki
07-08-2008, 11:30

Zgodnie z oczekiwaniami, indeks blue chipów otworzył się na lekkim plusie. Już w pierwszej godzinie handlu przebił 2700 punktów. Wskaźniki europejskie także rosną. Nieco gorzej jest tylko w Londynie.

Indeks blue chipów najmocniej wspierają PKO BP, koncern paliwowy Orlen i TPSA. Drugi dzień z rzędu rosną notowania KGHM. Zarząd ogłosił dzisiaj nową strategię dywersyfikacji swoich przychodów. Spółka zamierza wejść w energetykę i ze względów podatkowych stworzyć TFI. Cena papierów lubińskiego koncernu miedziowego jest w dalszym ciągu najniższa od ponad 28 miesięcy.

Po publikacji przez Impexmetal informacji o skupie 55.000 szt. akcji własnych, holding produkcyjno-handlowycy rośnie o ok. 2 proc. Odwrotnie niż wczoraj, „średniaki” i mniejsze spółki radzą sobie jednak nieco gorzej od blue chipów. Oba indeksy znajdują się lekko pod kreską. Do najsłabszych średniaków należy Kredyt Bank. Jego zysk netto na poziomie 70 mln zł, wobec 84-88 mln zł oczekiwanych przez analityków, zaskoczył inwestorów, co przełożyło się na zapikowanie kursu banku o 8 proc.

Kurs ropy lekko rośnie, jednakże notowania w dalszym ciągu znajdują się poniżej 119 USD. Dopiero godziny popołudniowe mogą przynieść większe ruchy kursu, po rozpoczęciu handlu w USA.

Inwestorzy będą przyglądać się również napływającym danym makro. O godzinie 12-tej poznamy odczyt produkcji przemysłowiec w Niemczech (za czerwiec). Miejmy nadzieję, że okaże się bliższy prognozom niż miało to miejsce w przypadku wczorajszego raportu o . zamówieniach publicznych.  Nieco później, bo o godzinie 13:45 poznamy wynik posiedzenia ECB. Analitycy zgodnie oczekują utrzymania głównych stóp na dotychczasowym poziomie (4,25 proc.). O godzinie 14:30, jak co tydzień, światło dzienne ujrzy liczba nowozarejestrowanych bezrobotnych w USA. Półtorej godziny później, po rozpoczęciu na GPW fazy "przed zamknięciem”, inwestorzy dowiedzą się o sytuacji na amerykańskim rynku nieruchomości. Zaprezentowany zostanie indeks podpisanych umów kupna domów na rynku wtórnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konrad Sobiecki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / WIG20 nadrabia środowe spadki