WIG20 w końcu uporał się z barierą 2000 pkt.

opublikowano: 28-12-2020, 17:20

Indeks blue chipów po raz pierwszy od 25 lutego zamkną sesję na poziomie powyżej 2000 pkt.

W trakcie sesji indeks dwa razy w grudniu (9 i 17) znalazł się powyżej okrągłej bariery, ale na finiszu sesji w obu przypadkach podaż przyciskała.

Tym razem kupującym udało się utrzymać indeks powyżej 2000 pkt., a dzień zakończył się zwyżką o 2,48 proc. do 2004,41 pkt.

W portfelu blue chipów najmocniej wzrósł kurs CCC (+7,6 proc.), mimo tego, że od dziś znów zamknięte są galerie handlowe, co odbije się na wynikach obuwniczej firmy.

O 5,6 proc. podrożały akcje Lotosu, o 3,8 proc. - Orlenu. Swoje trzy grosze dołożył nawet CD Projekt, którego notowania na początku sesji spadały jeszcze w reakcji na przedświąteczne doniesienia o złożeniu pozwów zbiorowych przez dwie amerykańskie kancelarie. Polscy inwestorzy zdają się bagatelizować to ryzyko.

Na szerokim rynku warto zwrócić uwagę na zwyżkę notowań XTB (spółka najprawdopodobniej będzie mogła podzielić się zyskiem za akcjonariuszami) i mocną przecenę Biomedu (początek szczepień każe zwątpić w zyski z leku na Covid-19, do którego spółce i tak daleko).

Na NewConnect inwestorzy przypomnieli sobie o spółce SMS Kredyt, której podmiot zależny wystąpił z wnioskiem do KNF o wydanie zezwolenia na świadczenie usługi inicjowania transakcji płatniczych.

Inwestorzy chętnie kupowali też akcje spółki Vabun, z której częściowo wycofał się Radosław Majdan (sprzedał połowę akcji i przestał być prezesem), a która robi zwrot w kierunku innej branży - prawdopodobnie OZE.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane