WIG20 zakrył poniedziałkową lukę bessy

opublikowano: 26-11-2004, 14:02

Po południu nagłym wzrostem WIG20 zakrył lukę bessy 1821-25 pkt. Ze względu na bardzo małe obroty należy z rezerwą podchodzić do tego wzrostu. Poza tym nagłe zrywy "lubią" być krótkotrwałe.

Wartość handlu spółkami z WIG20 wynosi raptem około 100 mln zł. Przy tak niskich obrotach wystarczy dosłownie kilka milionów złotych aby doprowadzić do nagłych ruchów indeksu. Co prawda zakrycie luki jest pozytywnym sygnałem, ale nie wywołała jak na razie większej euforii.

Inwestorzy nie kwapią się też do handlu z powodu odbywającej się debaty budżetowej. Gracze mają świeżo w pamięci wtorkowe pogróżki podwyżki podatków czy postulaty o odrzucenie budżetu na 2005 r. Dziś również czynnik politycznej niepewności odstręcza od dokonywania znaczących ruchów na GPW.

Nie pomagają nam też giełdy zachodnioeuropejskie ciągle utrzymujące się na ponad 0,5-proc. minusach. Kiepsko też wypada PKO BP. Wczoraj prowadziło rynek w górę, dziś – stara się ciągnąć w dół. Reszta największych spółek wypada znacznie lepiej, ale nie można powiedzieć by specjalnie rwały się do wzrostu.

Na małych plusach są Telekomunikacja Polskiej i PKN Orlen, ciągle bez zmian na KGHM. Podciąganie indeksu odbywa się głównie za pośrednictwem mniejszych spółek, co także każe zachować wstrzemięźliwość przed obwieszczeniem zdecydowanej poprawy całego rynku.

Świetnie radzi sobie Netia. Kurs telekomu wyraźnie zyskuje przy wysokich obrotach. Dobrą wróżbą było wczorajsze wybicie górą z prawie trzymiesięcznej konsolidacji w przedziale 4,1-4,3 zł. Dziś pokonano bardzo ważny opór 4,41 zł, co otwiera drogę w okolice 5,5 zł, czyli ceny docelowej określonej w raporcie analitycznym BDM PKO BP z 18 listopada. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / WIG20 zakrył poniedziałkową lukę bessy