WIG20 zbliża się do poziomu 1800 pkt.

16-11-2004, 11:48

Zgodnie z oczekiwaniami, wtorkowa sesja przynosi kontynuację negatywnego trendu. Trwa realizacja zysku z akcji PKO BP, TP i PKN Orlen, których notowaniom towarzyszy duża wymiana.

Warszawskie indeksy tracą trzeci dzień z rzędu. Korekta rozkręca się po nieudanej próbie poprawy tegorocznych szczytów w piątek. Wczorajsza sesja potwierdziła rosnącą siłę niedźwiedzi. Obroty towarzyszące zniżce kursów największych spółek były bardzo wysokie i potwierdzają pesymizm na rynku.

Ukształtowany w poniedziałek na wykresach długi czarny korpus potwierdza siłę niedźwiedzi. W najbliższych minutach popyt musi się zmobilizować żeby nie dopuścić do zejścia WIG20 poniżej bariery 1800 pkt.

Czwarty dzień notowań PKO BP przynosi kontynuację realizacji zysków po udanym środowym debiucie i piątkowym umocnieniu. Podobnie jak wczoraj, słabe są Telekomunikacja Polska, KGHM i PKN Orlen, którego wiceprezes przestraszył akcjonariuszy zapowiedzią niższego zysku w przyszłym roku niż w 2004 r.

Bardzo dobre wyniki za III kwartał Comarchu inwestorzy nagradzają wzrostem notowań. W górę idzie też Orbis odrabiając ostatnie straty. Na szerokim rynku wczorajszy ostry zjazd z końcówki sesji odrabia dziś Elektrim. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WIG20 zbliża się do poziomu 1800 pkt.