WIJ szuka pomysłów na biznes

opublikowano: 03-07-2013, 00:00

Wielkopolski Instytut Jakości wesprze ciekawe pomysły biznesowe kwotą do 200 tys. EUR. Nabór do programu trwa do końca roku.

Program realizowany przez Wielkopolski Instytut Jakości (WIJ) rusza w lipcu. Propozycje pomysłów na biznes można zgłaszać, korzystając ze strony www.superinkubator.pl. Zgłoszone pomysły przechodzą kilka etapów weryfikacji. Trzeba odpowiedzieć na pytania doradców biznesowych, specjalistów w dziedzinie inwestowania, przedstawić swój model biznesowy. Nabór trwa do końca roku, ale po otrzymaniu dużej liczby zgłoszeń WIJ może zamknąć listę wcześniej.

Po zaakceptowaniu propozycji biznesowej WIJ wchodzi do spółki kapitałowo, z kwotą do 200 tys. EUR. Udział musi być mniejszy niż 50 proc. Pomysłodawca może wejść do spółki ze środkami trwałymi, takimi jak hala produkcyjna lub inny lokal, może też wnieść tylko pomysł, który zostanie wyceniony przez specjalistów. WIJ wspiera przedsięwzięcie nie tylko finansowo, korzystając z funduszy pozyskanych od PARP, ale również doradczo i organizacyjnie. Utworzona spółka powinna się rozwijać i generować zyski. W okresie nieprzekraczającym 10 lat WIJ odsprzeda swoje udziały, najlepiej innemu z udziałowców, ale w grę wchodzi również zewnętrzna firma. Swoich sił mogą próbować pomysły biznesowe z różnych branż.

— Jesteśmy otwarci na każdy biznes. Po sprawdzeniu wszystkich zgłoszeń wytypujemy grupę najlepszych. Przeprowadzimy analizy rynku, sporządzimy biznesplany, przygotujemy wyceny. A potem rozpoczniemy negocjacje. Brak kapitału czy doświadczenia w prowadzeniu biznesu nie jest istotnym problemem. Liczy się ciekawy pomysł — mówi prezes WIJ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy