Wikipedia pokazuje najlepsze akcje

ONO, finextra.com
opublikowano: 09-05-2013, 11:49

Niedawno pisaliśmy, że kierunek indeksów można przewidzieć, dzięki zapytaniom w wyszukiwarce Google. Dziś idziemy krok dalej. Już wiemy, jak - dzięki internetowi – wybierać akcje, które będą drożeć.

Amerykańscy i brytyjscy naukowcy* przebadali zachowanie kursów spółek z indeksu Dow Jones w latach 2007-2012. Porównali jest z liczbą odsłon profili tych firm na stronach Wikipedii. Efekt? Okazuje się, że poprawa popularności spółki oznacza spadek jej notowań w przyszłości. Prosta strategia zbudowana na tym wniosku pozwoliłaby zarobić w badanych okresie aż 141 proc.

Jeszcze bardziej skuteczna (+297 proc.) okazałaby się strategia bazująca na 285 terminach finansowych (jak makroekonomia, kapitał, bogactwo). Potwierdza to inne badania, z których wnioski przedstawiał niedawno Financial Times. Dzięki obserwacji częstotliwości wyszukiwań terminów finansowych i ekonomicznych w Google można przewidzieć kierunek zmian na rynkach finansowych.

*Badania naukowców z Warwick Business School i Boston University >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO, finextra.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wikipedia pokazuje najlepsze akcje