Wileńska karta miejska

DI
opublikowano: 09-02-2011, 12:01

Od 1 stycznia Wileńskie Centrum Informacji Turystycznej i Biuro Konferencji zaczęło dystrybuować odnowione w 2011 r. wileńskie karty miejskie.

Karta miejska w Wilnie działa podobnie jak karty, które większość miast Europy proponuje swym gościom. Kupno karty zachęca turystów do aktywnego poznania miasta, zwiedzania większej ilości obiektów, skorzystania ze zniżek. Właściciel wileńskiej karty miejskiej może korzystać z transportu miejskiego (z wyjątkiem 24 godz. karty bez biletu na transport miejski), bezpłatnie zwiedzać muzea, uczestniczyć w pieszych wycieczkach. Z kartą można także otrzymać zniżki na zwiedzanie miasta autobusem lub mikrobusem, kupując bilety na koncerty, rozliczając się w restauracjach i kawiarniach, zamawiając usługi zdrowotne i noclegi. Wileńska karta miejska proponuje m.in. takie nowości, jak: karta ważna przez 24 godziny bez biletu na transport miejski; 17 nowych obiektów do zwiedzenia, dołączony do karty katalog w pięciu językach (litewskim, angielskim, niemieckim, polskim i rosyjskim). Kartę można kupić w Wileńskich Centrach Informacji Turystycznej. Kosztują: ważna przez 24 godz. z biletem na transport miejski (58 Lt/17 EUR); ważna przez 24 godz. bez biletu na transport miejski (45 Lt/13 EUR); ważna przez 72 godz. z biletem na transport miejski (86 Lt/25 EUR).

None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane