Wiśniewski rządzi Redanem

ANP
opublikowano: 15-06-2012, 00:00

Rynek entuzjastycznie przyjął zmianę władz. Nowy prezes chce zwielokrotnić wartość spółki.

Nawet o 12,3 proc. drożały na czwartkowej sesji akcje odzieżowego Redanu (marki Top Secret, Troll i Drywash i TextilMarket). To reakcja na zmiany w zarządzie. Po latach na stanowisko prezesa powrócił Radosław Wiśniewski, założyciel i główny udziałowiec firmy. Dotychczasowy prezes Bogusz Kruszyński został wiceprezesem.

— Inwestorzy pozytywnie zareagowali na przejęcie sterów, ale Radosław Wiśniewski nie jest nową osobą, dlatego nie należy spodziewać się drastycznych zmian. Raczej będzie wpływał na bieżące zarządzanie spółką — uważa Marcin Stebakow, analityk DM Banku BPS.

— Wolę, by rynek oceniał mnie z perspektywy konkretnych działań, aniżeli jedynie objęcia funkcji prezesa. Redan rozwija się dynamicznie, ale są jeszcze parametry, które pozostawiają wiele do życzenia. Moim celem jest sprawne wdrożenie zdefiniowanych w ubiegłym roku strategii dla obu obszarów działalności — mówi Radosław Wiśniewski, prezes Redana.

Jego zdaniem, z poziomu zarządu łatwiej mu będzie wpływać na realizację strategii. — Redan ma ogromny potencjał. Będziemy walczyć o wielokrotne zwiększenie wartości spółki — zapewnia Radosław Wiśniewski.

Wczoraj Redan pochwalił się sprzedażą po pięciu miesiącach. W części modowej wyniosła 77,6 mln zł (+ 9 proc. r/r), a w dyskontowej 83,3 mln zł (+18 proc.). Marża handlowa wyniosła odpowiednio 52 proc. (-2 pkt proc.) i 39 proc. (+1 pkt proc.). Analitycy chwalą wyniki.

— Sprzedaż w spółce rosła, ale ten trend był zauważalny u wszystkich detalistów. Sprzedażowo gorzej może być w czerwcu, m.in. przez długi weekend, jak i wpływ EURO 2012. Czerwiec jest też miesiącem wyprzedaży, które w zależności od asortymentu trwają do lipca — sierpnia — mówi Marcin Stebakow.

Obawia się, że w drugim półroczu, marże mogą być niższe niż przed rokiem przez umocnienie się dolara. Po gorszych wynikach w I kwartale analityk raczej zweryfikuje w dół tegoroczną prognozę dla spółki, która zakłada 473,6 mln zł przychodów i 10,3 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu