Wizz Air startuje 19 maja

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 30-03-2004, 00:00

Nowy tani przewoźnik będzie latać z Katowic do Londynu, Berlina, Mediolanu i Rzymu najpierw za 49, a potem za 159 zł.

Wizz Air, tania linia stworzona przez byłego prezesa Malevu, węgierskich linii lotniczych, zaczyna od Polski. To z Katowic, drugiej obok Budapesztu bazy technicznej spółki, rozpoczną się loty pierwszego Airbusa A320, który linia otrzyma pod koniec kwietnia.

Pierwsze Pyrzowice

Linia wystartuje 19 maja. Początkowo będzie oferować po jednym dziennie połączeniu z Londynem (lotnisko Luton), Berlinem (Schoenfeld), Mediolanem (Bergamo) i Rzymem (Ciampino). Do końca czerwca zaoferuje 25 tys. promocyjnych biletów po 49 zł w jedną stronę i bez opłat lotniskowych (ich koszt to 35-60 zł). Bilety można kupować od wczoraj przez internet lub call center.

— Potem w 10 klasach rezerwacyjnych ceny np. z Katowic do Londynu będą się kształtować na poziomie 159-799 zł. Wprowadzając kolejne połączenia, będziemy oferować kolejne promocje — mówi Jozsef Varadi, prezes Wizz Air.

W połowie czerwca linia ma już mieć 6 samolotów, a do końca roku 9. Mają one latać do 10 miejsc w Europie — oprócz podanych już tras prawdopodobnie do: Budapesztu, Dortmundu, Pragi, Londynu i Brukseli. Prezes Varadi zapowiada, że w najbliższych tygodniach poinformuje o kolejnych trasach z Polski i kolejnych portach docelowych.

Kapitał paneuropejski

Również za kilka tygodni spółka spodziewa się zakończyć proces podwyższania kapitału. Dotąd 20 inwestorów z kilku krajów europejskich (w tym czterech z Polski) włożyło w spółkę 6 mln EUR. W ostatecznej fazie są rozmowy z inwestorem instytucjonalnym, który jest gotów powierzyć spółce 30 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Wizz Air startuje 19 maja