Właściciel Grupy Sobieski kupił fabrykę likierów i wódek na Ukrainie

opublikowano: 22-02-2008, 16:50

Grupa Sobieski, producent alkoholi wysokoprocentowych, nabyła fabrykę Czerskasskij LWZ na Ukrainie. Wartości transakcji nie ujawniono.

- Naszym celem jest obecność na wszystkich istotnych rynkach, na których obecni są nasi konkurenci. Akwizycja na Ukrainie jest dla nas strategiczna – powiedział Dariusz Jamioła, Dyrektor Finansowy Grupy Sobieski. „Do tej pory, produkty naszej Grupy były prawie niedostępne na tym rynku. Teraz, znane na całym świecie nasze marki, będą dostępne również na Ukrainie - dodał.

 Ukraiński rynek jest drugim po Rosji, co do wielkości pod względem sprzedaży alkoholu, rynkiem na świecie. Roczna sprzedaż kształtuje się na poziomie 52 mln sztuk, 9 l skrzynek.

Przejęcie przez zagraniczną spółkę zakładu produkującego alkohol wysokoprocentowy, jest pierwszym tego typu przypadkiem na Ukrainie. Przejęcie ukraińskiej fabryki, jest kolejnym etapem realizacji globalnej strategii ekspansji Grupy Sobieski i przyniesie jej wymierne korzyści w postaci zwiększenia dochodów i pozycji firmy. Rynek ukraiński jest dwa razy większy od rynku polskiego.

Fabryka wódek i likierów, Czerskasskij LWZ została zbudowana pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Obiekt położony jest na powierzchni ponad 9 ha i obecnie jest jednym z nowocześniejszych zakładów na Ukrainie. Grupa Sobieski, planuje produkować w niej przede wszystkim swój sztandarowy produkt, wódkę Sobieski. Nowo zakupiona fabryka, sprzedawać będzie także inne produkty z portfolio Grupy, takie jak: wódka Danzka, koniak Gautier oraz wina Therga z bułgarskich winnic należących do Grupy.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Właściciel Grupy Sobieski kupił fabrykę likierów i wódek na Ukrainie