Wlk. Brytania: ceny domów rosły najwolniej od pięciu lat

opublikowano: 07-11-2018, 10:31

Ceny domów na Wyspach Brytyjskich co prawda rosły w minionych trzech miesiącach, ale w najwolniejszym tempie od pięciu lat.

Z danych opublikowanych przez kredytodawcę hipotecznego Halifax wynika, że w okresie trzech miesięcy do października 2018 r. włącznie ceny wzrosły o 1,5 proc. w ujęciu rocznym, co jest najniższą wartością od marca 2015 r. W samym październiku wskaźnik wzrósł o 0,7 proc. i był słabszy od mediany oczekiwań ekonomistów, kształtującej się na poziomie 0,8 proc.

Zobacz więcej

Domy w Wielkiej Brytanii

Bloomberg

Według wyliczeń Halifax, średnia cena domu w Wlk. Brytanii kształtowała się w zeszłym miesiącu na poziomie 227 869 funtów (1,122 mld zł).

Raport Halifax pokrył się z ubiegłotygodniową publikacją danych konkurencyjnej firmy Nationwide, która również wskazała na pierwszy od pięciu spadek dynamiki wzrostu cen poniżej progu 2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu