Włochy opowiadają się za kandydaturą Wolfowitza na prezesa BŚ

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-03-2005, 18:14

Włochy opowiadają się za kandydaturą Amerykanina Paula Wolfowitza na prezesa Banku Światowego proponowaną przez USA - poinformował we wtorek w Brukseli włoski minister gospodarki i finansów Domenico Siniscalco.

Włochy opowiadają się za kandydaturą Amerykanina Paula Wolfowitza na prezesa Banku Światowego proponowaną przez USA - poinformował we wtorek w Brukseli włoski minister gospodarki i finansów Domenico Siniscalco.

     Wolfowitz, dotychczasowy wiceminister obrony USA i zarazem jeden z architektów inwazji na Irak, został w poniedziałek zaakceptowany przez tak ważnych graczy jak Niemcy i Kanada.

     Rząd Silvio Berlusconiego jest jednym z najwierniejszych sprzymierzeńców administracji  prezydenta George'a W. Busha. Kandydatura Wolfowitza omawiana będzie w Brukseli na rozpoczynającym się we wtorek wieczorem szczycie Unii Europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane