Włochy zawieszają układ z Schengen do 15 lipca

PAP
opublikowano: 27-06-2009, 17:30

 Od północy z soboty na niedzielę do  15 lipca Włochy zawieszają obowiązywanie układu z Schengen o wolnym ruchu obywateli państw-sygnatariuszy. Powodem tej decyzji jest szczyt przywódców G8 w mieście L'Aquila w Abruzji w dniach 8-10 lipca.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Włoch wytłumaczyło tę decyzję względami bezpieczeństwa. Chodzi o to, by nie dopuścić do tego, aby anarchiści, przybywający także z zagranicy, zakłócili przebieg spotkania prezydentów i premierów siedmiu potęg gospodarczych świata oraz Rosji. Odbędzie się ono w nadzwyczajnym miejscu - mieście w dużej części zniszczonym w rezultacie kwietniowego trzęsienia ziemi.

W związku z przywróceniem kontroli na granicach Włoch Ambasada RP w Rzymie w wydanym komunikacie wyjaśniła, że w okresie tym obywatele polscy będą mogli przekraczać je na dotychczasowych zasadach określonych w ustawodawstwie Unii Europejskiej, to jest na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane