Czytasz dzięki

Włoscy doradcy wchodzą do Polski

opublikowano: 30-06-2015, 00:00

Grupa Prelios chce pomóc zwiększyć wartość nieruchomości komercyjnych.

Notowana na mediolańskiej giełdzie Grupa Prelios powołała w Polsce spółkę Prelios Real Estate Advisory, która zajmie się doradztwem inwestycyjnym, zarządzaniem aktywami i pośrednictwem w obrocie nieruchomościami komercyjnymi (centra handlowe, biurowce, hotele i centra logistyczne).

— Usługami doradczymi obejmiemy wszystkie etapy realizacji projektu inwestycyjnego: od analizy rynku, wyszukania i selekcji projektów, poprzez audyt i analizę opłacalności, finansowanie, obsługę transakcji zakupu, aż po kompleksowe zarządzanie aktywami — tłumaczy Andrea Boeri, dyrektor w Grupie Prelios, odpowiedzialny za Polskę i Niemcy. Specjaliści Prelios Real Estate Advisory doradzą też, jak podnieść wartość nieruchomości, zoptymalizować koszty oraz jak zarządzać projektami zagrożonymi albo w słabej kondycji finansowej.

— W Polsce Grupa Prelios działa od 8 lat, początkowo jako Pirelli Real Estate. Powołana w maju nowa spółka Prelios Real Estate Advisory skoncentruje się na obsłudze klientów instytucjonalnych w zakresie doradztwa inwestycyjnego dla sektora nieruchomości. Uważamy, że jest to najwłaściwszy moment, gdyż polski rynek nieruchomości jest coraz częściej postrzegany przez inwestorów jako bardziej atrakcyjny niż dojrzałe rynki europejskie — mówi Andrea Boeri.

O zainteresowaniu Polską nie od dziś mówią także przedstawiciele innych firm doradczych. — Atrakcyjność naszego kraju na arenie inwestycyjnej budują: skala rynku, stabilność gospodarcza, dobra sytuacja makroekonomiczna, a także potencjał wzrostowy rynku nieruchomości. Na zaufanie inwestorów zagranicznych do Polski w ostatnich latach wpłynęła też stabilność i przewidywalność polityczna — mówi Tomasz Trzósło, dyrektor zarządzający JLL w Polsce.

Grupa Prelios

Ponadto banki poluzowały politykę finansowania i łatwiej jest o kredyt. — Warto też zauważyć, że produkty na rynkach Europy Zachodniej są po prostu droższe i oferują niższą stopę kapitalizacji. Dlatego niektóre fundusze mające do dyspozycji znaczny kapitał chcą ulokować go właśnie w Polsce — stabilnym gospodarczo największym rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo- -Wschodniej — wyjaśnia Tomasz Trzósło. Grupa Prelios zatrudnia około 500 osób, posiada aktywa o łącznej wartości około 5,4 mld EUR, z czego większość znajduje się we Włoszech i Niemczech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane