Włosi przejmują polską spółkę IT

opublikowano: 19-01-2023, 11:50
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Pochodząca z Włoch Auriga nabyła większościowy pakiet udziałów w warszawskiej spółce informatycznej F1 Solutions.

Auriga, dostawca oprogramowania dla systemów bankowych i płatniczych, kupił większościowy pakiet udziałów w warszawskiej spółce F1 Solutions, która jest dostawcą oprogramowania do obsługi bankomatów, wpłatomatów, sejfów depozytowych, kas oraz do zarządzania gotówką. Transakcja ma pomóc włoskiej firmie wejść na polski rynek, a także rozwijać się w Europie Środkowo-Wschodniej.

F1 Solutions został założony w 2014 r. i od tego czasu koncentruje się na oprogramowaniu do zarządzania gotówką oraz aplikacjach umożliwiających samoobsługę m.in. w bankomatach i wpłatomatach. Spółka zatrudnia 20 osób, w tym analityków, programistów i testerów, którzy mają dołączyć do zespołu Aurigi.

W 2021 r. F1 Solutions wypracował blisko 5 mln zł przychodów i 0,74 mln zł zysku netto.

Auriga działa na rynku od 1992 r. Flagowym produktem firmy jest WinWebServer przeznaczony do zarządzania infrastrukturą do automatyzacji bankomatów i oddziałów bankowych nowej generacji. Rozwiązania Aurigi wdrożone są w ponad 74 proc. włoskich bankomatów. Firma działa globalnie i ma biura we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Hiszpanii i Meksyku, rozszerza też działalność w innych krajach zachodniej i wschodniej, Europy, Ameryce Łacińskiej oraz regionie Azji i Pacyfiku.

Ekspansja w regionie
Ekspansja w regionie
Auriga, której prezesem jest Vincenzo Fiore spodziewa się, że przejęcie F1 Solutions pozwoli na rozszerzenie obecności kierowanej przez niego spółki w regionie.
Antonio & Roberto Tartaglione
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane