Włoski gigant walczy o autostradę A2

RMF
opublikowano: 14-01-2009, 14:51

Czy to przełom w negocjacjach w sprawie autostrady A2 z Łodzi do Warszawy? Jak ustalił reporter RMF FM Paweł Świąder, do  akcji wkroczył sam szef włoskiego giganta autostradowego Atlantia, który jest zarazem głównym udziałowcem spółki Autostrada Mazowsze.

To właśnie włoska Atlantia walczy z Autostradą Południe o kontrakt na budowę 92-kilometrowego odcinka trasy, kluczowego z punktu widzenia piłkarskich mistrzostw Euro 2012.

Prezes Atlantii przyjechał dzisiaj do Polski, by uczestniczyć w negocjacjach. Może to oznaczać, że Włosi będą chcieli za wszelką cenę zdobyć kontrakt, tym bardziej, że ich rywalom obiecano już budowę innego odcinka - 180 km autostrady A1 z Łodzi do Pyrzowic. To być może dobra informacja dla kierowców, bo Włosi obiecują wybudowanie A2 z Łodzi do Warszawy jeszcze przed Euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RMF

Polecane