Wojciech Fedyk został prezesem POT

opublikowano: 01-04-2016, 15:45

Witold Bańka, minister sportu i turystyki, powołał Wojciecha Fedyka na stanowisko prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

Pod koniec stycznia minister odwołał urzędującego od 2007 r. Rafała Szmytke. Wcześniej zlikwidował cztery etaty doradców prezesa POT oraz odwołał Elżbietę Wąsowicz-Zaborek, jednego z dwóch wiceprezesów. W kierownictwie POT pozostał jedynie wiceprezes Bartłomiej Walas.

Wojciech Fedyk został wyłoniony spośród 10 kandydatów (jedno zgłoszenie nie spełniało wymogów formalnych). Rada POT jednogłośnie wydała pozytywną opinię o przedstawionym przez ministra kandydacie. Wojciech Fedyk jest zawodowo związany z turystyką od 25 lat jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Wrocławskim i AWF we Wrocławiu oraz wykładowca w wyższych szkołach turystyki. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (studia podyplomowe - marketing w turystce i kulturze). W marcu 2015 r. obronił doktorat w dyscyplinie ekonomia na podstawie pracy pt. „Uwarunkowania skuteczności regionalnych organizacji turystycznych w Polsce”.

Wojciech Fedyk był współtwórcą Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych, w latach 2005-2010 pełnił funkcję dyrektora biura Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. To licencjonowany pilot wycieczek, studencki przewodnik sudecki, informator turystyczny I klasy oraz ekspert w funduszach unijnych i autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, strategii i analiz, projektów promocyjnych i wniosków o dotacje ze sfery rozwoju i promocji turystyki. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu