Wojna (cenowa) na torach

ET
opublikowano: 28-12-2009, 12:27

Chcieliście wojny, to ją macie. PKP Intercity zbija ceny że Przewozy Regionalne ani pisną.

Przez ostatnie miesiące od kiedy Przewozy Regionalne, spółka kolejowa należąca do samorządów wojewódzkich wypuściła na trasy pociągi Interregio, tańsze od pociągów Intercity, sporo mówiło się o wojnie cenowej na kolei. Naprawdę zaczyna się teraz.

Od 1 stycznia PKP Intercity wprowadza nową ofertę na jednej z najbardziej obleganych tras: Warszawa-Kraków oraz Wrocław-Przemyśl. Jeżdżące na nich pod marką Tanie Linie Kolejowe (TLK) pociągi będą jeszcze tańsze niż Interregio. Więcej, standard tych pociągów będzie wyższy niż konkurenta, który wozi pasażerów mocno zużytymi elektrycznymi składami zespolonymi.

Jadąc pociągiem TLK z Warszawy do Krakowa pasażer może wykupić bilet i miejscówkę w klasie I za 55 zł, albo bilet na klasę II, jednak bez wskazania miejsca, za 35 zł. W Interregio bilet kosztuje 40 zł. Na linie Warszawa-Kraków, Kraków-Warszawa PKP Intercity wprowadzi 14 połączeń TLK. Niektóre pociągi będą kursowały od poniedziałku do piątku, inne tylko w weekendy. Na trasie Wrocław-Przemyśl, Przemyśl-Wrocław będzie 40 połączeń TLK. Oferta będzie dostępna od 1 stycznia.

ET

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane